Susumavus galutinius Lietuvos švietimo įstaigose pirmą kartą vykusio aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ rezultatus, organizatoriai nusprendė paskirti papildomų prizų – šešioms aktyviausioms mokykloms papildomai padovanojo sporto prekių.
Susumavus galutinius Lietuvos švietimo įstaigose pirmą kartą vykusio aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ rezultatus, organizatoriai nusprendė paskirti papildomų prizų – šešioms aktyviausioms mokykloms papildomai padovanojo sporto prekių.

Sporto prekes gaus Joniškio rajono Kriukų pagrindinė mokykla, Skuodo rajono Mosėdžio gimnazija, Joniškio rajono Mindaugių mokykla. Šios mokyklos buvo geriausios po pagrindinių prizų laimėtojų pagal surinktą elektronikos atliekų kiekį. Papildomi prizai skirti ir mokykloms, kurios aktyviausiai rinko senas baterijas: Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, Varėnos rajono Liškiavos pagrindinė mokykla ir Vilniaus Žemynos gimnazija.

Organizatoriai taip pat dėkoja Vilniaus Filaretų pradinei mokyklai, kuri jiems skirto prizo – televizoriaus, – atsisakė kitų projekto dalyvių naudai. Filaterų pagrindinę mokyklą skelbiame draugiškiausia projekto mokykla ir sveikiname naujus laimėtojus – Radviliškio vaikų lopšelį-darželį „Žvaigždutė“, kuriems ir atiteks projekto „Mes rūšiuojam“ prizas.

Kaip žinoma, šiais mokslo metais švietimo įstaigose vyko projektas „Mes rūšiuojam“, kurio dalyviai per mokslo metus surinko 280 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų baterijų ir laimėjo prizų daugiau kaip už 100 tūkst. litų. Kiekviena įstaiga pagal poreikius ir sukauptus taškus gali išsirinkti sporto reikmenų, knygų, stalo žaidimų, apsilankymų kino teatruose ar pažintinių kelionių. Visos projekte dalyvavusios švietimo įstaigos gali pasitrinkti prizus pagal surinktą atliekų kiekį. Kiekvienos įstaigos kiekiai yra nurodyti internete https://mesrusiuojam.lt/rezultatai/mokyklos/. Apie pasirinktus prizus reikia informuoti akcijos organizatorius el.paštu info@mesrusiuojam.lt arba telefonu 8 (5) 206 0901.

Projektą „Mes rūšiuojam“ Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja kartu su  VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“. Nuo balandžio „Mes rūšiuojam“ išaugo – atliekos už prizus surenkamos ne tik iš mokyklų, bet ir iš automobilių servisų, įmonių, įstaigų ir įvairių organizacijų. Prie projekto prisijungė ir senų automobilių surinkimo akcija „Daugiau erdvės kiemuose“.

Svarbu žinoti, kad elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

Leave a comment