„Mes rūšiuojam” – tai Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ inicijuotas ir kartu su partneriais įgyvendinamas nacionalinis aplinkosauginis projektas. Projekto metu atliekas renka UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Projekto „Mes rūšiuojam“ tikslas – mokyti visuomenę tinkamai rūšiuoti atliekas ir sukurti efektyvią atliekų tvarkymo sistemą. Projekto metu siekiama mokyti gyventojus rinkti atskirai elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekas bei nemaišyti jų su buitinėmis atliekomis. Autoservisų darbuotojai skatinami rūšiuoti autoservisų atliekas ir priduoti jas teisėtiems atliekų tvarkytojams. Taip pat siekiama, kad eksploatuoti netinkamos transporto priemonės neužimtų vietos kiemuose, o būtų tinkamai sutvarkytos.

Projektą „Mes rūšiuojam“ organizuoja:

  • Licenzijuotos organizacijos (Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, VšĮ „ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“, VšĮ “Žaliasis taškas”)
  • Atliekas tvarkančios įmonės (UAB „Atliekų tvarkymo centras“, Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų tinklas)
  • Atsakingos, aplinką tausojančios įmonės.