Pasibaigus projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ pavasario akcijai, išrinkti akcijos nugalėtojai, kuriems atiteko įvairūs akcijos prizai – nuo automobilio draudimo, dviračio iki bilietų į kiną ar kepurėlių. Iš viso paskirta 15 prizų akcijos dalyviams. Detalus laimėtojų sąrašas skelbiamas čia

Pasibaigus projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ pavasario akcijai, išrinkti akcijos nugalėtojai, kuriems atiteko įvairūs akcijos prizai – nuo automobilio draudimo, dviračio iki bilietų į kiną ar kepurėlių. Iš viso paskirta 15 prizų akcijos dalyviams. Detalus laimėtojų sąrašas skelbiamas čia

Taip pasibaigė pirmasis Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) ir Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos organizuojamo projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ etapas. Kitas etapas, kai gyventojai galės informuoti apie senus, nebenaudojamus automobilius ir užtikrinti jų tinkamą tvarkymą, prasidės rudenį.

Pirmosios akcijos metu iš gyventojų ir įmonių visoje Lietuvoje buvo renkami nebenaudojami automobiliai, taip pat registruojami pranešimai apie nelegalius automobilių ardytojus bei kiemuose ar kitose bendro naudojimo vietose paliktus be priežiūros nebenaudojamus automobilius. Per akciją 249 automobiliai buvo priduoti į automobilių ardymo įmones. Jie nukeliavo į 13 automobilių ardymu užsiimančių įmonių, išsidėsčiusių per visą Lietuvą. Šių automobilių savininkai turėjo galimybę laimėti vieną iš projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ partnerių įsteigtų prizų.

Per pavasario akciją buvo gauti 52 pranešimai apie kiemuose stovinčias nebenaudojamas transporto priemones. Šioje akcijoje aktyviai dalyvavo ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Panevėžio miesto gyventojai.

Akcijos metu taip pat gauta 12 pranešimų apie galimai nelegalia automobilių ardymo veikla užsiimančius subjektus. Atlikus patikrinimus pagal tris gautus pranešimus, informacija pasitvirtino ir tokie nelegalūs automobilių ardytojai buvo atitinkamai nubausti. Dėl likusių pranešimų vyksta patikrinimai.

Projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ organizatoriai sveikina prizų laimėtojus ir kviečia senų automobilių savininkus aktyviai dalyvauti saugant gamtą nuo taršos, tvarkant kiemus ir savo aplinką.

Kaip žinoma, naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvę į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą, todėl rekomenduojame visiems pasinaudoti galimybe ir akcijos metu atsikratyti nebevažiuojančio automobilio.

Leave a comment