Ruduo – tai metas kai visi grįžtame į klases, į savo suolus, susitinkame su savo klasės draugais ir mokytojais. Per mokslo metus galime išmokti daug naujų ir įdomių dalykų. Labai džiaugiamės, kad kartu su mokykla kasmet sugrįžta ir nuo 2012-ųjų organizuojamas unikalus aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam“.

Kasmet sulaukiame vis daugiau švietimo įstaigų, norinčių prisijungti prie šio projekto ir rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Labai tikimės, kad kiekvienais metais norinčių atsiras vis daugiau!

Kol kas mums tai puikiai sekasi! Apie 2 tūkst. Lietuvos švietimo įstaigų jau sudalyvavo projekte ir suvienijusios jėgas rūšiuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Gausus projekto dalyvių būrys kasmet surenka šimtus tonų elektronikos ir dešimtis tonų baterijų atliekų! O u- tai kiekvienais metais švietimo įstaigos išsirenka prizų už maždaug 25 tūkstančių eurų.

Trumpa informacija apie projektą

Esami ir tik ką prie projekto prisijungę dalyviai už surūšiuotas ir priduotas atliekas gaus taškus, kuriuos galės iškeisti į įvairias prekes ar paslaugas (kino bilietus, ekskursijas, keliones, karines pramogas gamtoje, sporto prekes ir t.t.). Suburkite švietimo įstaigos auklėtinius, kolektyvą ar bendruomenę ir kartu rūšiuokite elektronikos ir baterijų atliekas, rinkite taškus ir iškeiskite juos į prizus. 

Papildomų konkursų taisyklės

Mokiniai kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Elektronikos, baterijų atliekas su šypsena rūšiuoju, švarų pasalį piešiny vaizduoju!” arba eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles, kuriose turi būti bent kartą paminėti žodžiai „mes rūšiuojam/elektronika/baterijos“ (apimtis – ne mažiau kaip 2 posmeliai).

Piešinius ir eilėraščius reikia siųsti elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt arba adresu Fabijoniškių g. 96, LT-07100 Vilnius, Lietuva. Pastaba! Piešinius galima siųsti skaitmenine forma arba originalą. Visus darbus reikia siųsti iki 2023 metų sausio 16 dienos 16 val. Nugalėtojus skelbsime sausio 18 d. Siųsdami piešinius ir eilėraščius sutinkate, kad piešiniai ir eilėraščiai bus viešinami socialiniame tinkle „Facebook“ paskyroje „Mes rūšiuojam“.

Piešinių autoriai, kurių darbai socialiniame tinkle  Facebook, „Mes rūšiuojam“ puslapyje, surinks daugiausiai balsų („Like“), bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Kitų darbų autoriai, kurių darbus išrinks organizatorių sudaryta komisija, laimės papildomus prizus.  

Prizai nugalėtojams

Daugiausia palaikymo („Like“ paspaudimų) socialiniame tinkle Facebook „Mes rūšiuojam“ puslapyje, surinkusio piešinio autorius laimės  „Molton“ krepšinio kamuolį. Autorius, kurio darbas užims antrą vietą pagal surinktus „Like“ paspaudimus, laimės kūrybinį rinkinį ir „Forum Cinemas“ kuponus į kiną. Trečios vietos nugalėtojas džiaugsis firmine „Mes rūšiuojam“ gertuve ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną.

Eilėraščio autorius, kurio kurinys surinks daugiausiai „Like“ paspaudimų laimės stalo žaidimą „Žodžiai“ ir firminę „Mes rūšiuojam“ gertuvę. Autorius, kurio darbas užims antrąją vietą, laimės kūrybinį rinkinį  ir „Forum Cinemas“ kuponus į kiną. Trečios vietos laimėtojas džiaugsis firmine „Mes rūšiuojam“ gertuve ir „Forum Cinemas“ kuponais į kiną.

Taip pat daugiausia iš organizatorių sudarytos komisijos simpatijų pelnę piešinių autoriai laimės tokius prizus: „Molton“ futbolo kamuolis, „Mes rūšiuojam“ gertuvės ir „Forum Cinemas“ kuponus į kiną.

Pasitelkę fantaziją bei visas įmanomas kūrybines priemones, siųskite savo piešinius ir sukurtas eiles mums ir laimėkite šaunius prizus! Paskatinkite ir bendraklasius dalyvauti konkurse.