Projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“

sparčiau skrieja per Lietuvą. Prie to prisideda ir nuo 2014 metų sėkmingai organizuojamas projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“. Aktyvusis projekto etapas kviečia atsakingai rūšiuoti atliekas ir kurti aplinką tausojančią visuomenę. Projekto metu renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos. Tai puiki proga sutartu laiku ir sutartoje vietoje atiduoti buityje susidarančias atliekas kur kas patogiau ir arčiau namų. Projekte gali dalyvauti visų Lietuvos savivaldybių gyventojai.

Organizatoriai bendradarbiaudami su visomis Lietuvos savivaldybėmis buria bendruomenes atstovaujančius, atsakingus ir veiklius gyventojus – „Mes rūšiuojam“ Ambasadorius (projekto „Mes rūšiuojam“ savanorius visoje Lietuvoje), kurie padedant Projekto koordinatoriams visus metus organizuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekų rūšiavimą ir surinkimą bendruomenėse. Atliekas iš bendruomenių renka UAB „Atliekų tvarkymo centras“. Pasibaigus Projekto aktyviam etapui organizatoriai suskaičiuoja bendruomenių sukauptus taškus, pagal surinktus atliekų kiekius, už kuriuos iš Projekto partnerių Ambasadoriai ir bendruomenės galės įsigyti prekių ir paslaugų.

Taškai, už surinktą atliekų kilogramą, skiriami tokia tvarka :

  • Elektronikos atliekos – 0,10 Eur už 1 kg.;
  • Monitoriai, televizoriai ir/ar įranga, kurioje yra ekranų – 0,03 Eur už 1 kg.;
  • Baterijų atliekos – 0,60 Eur už 1 kg.

*Už lempas taškai neskiriami.

 

Aktyviausieji – daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei bus papildomai skiriami 200 EUR vertės kuponai prekėms įsigyti.

Ambasadorius, norinčius dalyvauti projekte, kviečiame registruotis žodžiu – tel. 8 (5) 206 0901, mob. tel. 8 684 03849, elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt